Kabriolet na zimę: Czy to właściwy wybór?

Kiedy na myśl o kabriolecie przychodzi nam słoneczna pogoda i ciepłe dni, zima wydaje się być ostatnim okresem, w którym chcielibyśmy cieszyć się tym rodzajem samochodu. Jednak czy kabriolety muszą być zarezerwowane jedynie na lato? Warto zastanowić się, czy zimowa jazda kabrioletem może być równie satysfakcjonująca. Zwłaszcza, gdy mamy do dyspozycji niezwykłe modele, takie jak BMW Z4 M40i dostępne w wypożyczalniach aut sportowych.

Otwierany dach w samochodzie w polskich realiach klimatycznych może wydawać się pewnym kaprysem. Jednak nie zamierzamy tego aspektu negować. Po pierwsze, wybór kabrioletu w Polsce może być traktowany jako przejaw fantazyjnego myślenia. Po drugie, należy zauważyć, że jeden z największych rynków dla kabrioletów w Europie to Wielka Brytania. Nawiasem mówiąc, pogoda tam często bywa jeszcze bardziej kapryśna niż w naszym kraju. Co istotne, warunki atmosferyczne nie mają zbytniego wpływu na decyzję o wyborze kabrioletu.

Kabriolet zimą? A dlaczego niby nie?

Wynajem kabrioletu w Polsce w zimie? Czy to ma sens? Dlaczego by nie? Kabriolety są wyposażane w układy wentylacyjne z funkcją ogrzewania oraz doskonałe izolacje termiczne. Posiadają także podgrzewane fotele i można w nich zamontować zimowe opony, co sprawia, że są w pełni przygotowane na chłodny sezon. Niemniej jednak, kierowca musi się przede wszystkim musi zwrócić uwagę na pewne aspekty. W przypadku kabrioletów z miękkim dachem, system wentylacji musi pracować intensywniej, co skutkuje szybszym oddawaniem ciepła z kabiny do otoczenia, niemniej jednak komfort w kabinie nie jest mniejszy niż upalnym latem dzięki temu że dachy w nowoczesnych kabrioletach są solidne i odporne na warunki atmosferyczne.

Przygotowanie kabrioletu na zimę. Dwa kluczowe kroki do uwzględnienia.

  1. Odpowiednim nasmarowaniem mechanicznych elementów dachu zapewnimy im ochronę przed skutkami mrozu, a także sprawimy, że będą działały płynnie wiosną.
  2. Aby zabezpieczyć brezent w miejscu metalowego dachu przed działaniem mrozu i soli, warto użyć specjalnego preparatu o właściwościach hydrofobowych. Dzięki temu preparatowi brezent będzie skutecznie odsuwał wodę, co uniemożliwi trwałe osadzanie się zanieczyszczeń na materiale.

Kabriolet, choć może wydawać się wyjątkowy, również wymaga standardowych procedur, tak jak każde inne auto.

Choć kabriolet posiada swoje unikalne cechy jako otwarte nadwozie, to nadal jest samochodem. Dlatego kierowca powinien uwzględnić nie tylko specyficzne procedury związane z charakterem otwartego nadwozia, ale również standardowe zabiegi dotyczące każdego innego pojazdu. Obejmują one między innymi:

  • Nie zapomnij sprawdzić właściwości płynu chłodniczego oraz dokonać wymiany płynu do spryskiwaczy na wersję zimową.
  • Podczas tankowania pamiętaj o wybieraniu zimowego paliwa, dostępnego na polskich stacjach benzynowych od połowy listopada.
  • Regularne smarowanie uszczelek drzwi zapobiegnie ich przywieraniu podczas nocnego postoju pod blokiem.
  • Warto rozważyć wymianę opon na zimowe, zwłaszcza gdy temperatura zaczyna utrzymywać się w okolicach 6 stopni Celsjusza.

Przełamanie Konwencji Zimowej Jazdy

Kiedy większość kierowców wybiera samochody z twardym dachem na zimowe miesiące, Ty możesz wybrać odmienny sposób. Kabriolety, takie jak BMW Z4 M40i, oferują niezapomniane przeżycia również podczas chłodniejszych dni.

Unikalne Wrażenia z Jazdy

Wypożyczalnie kabrioletów oferują unikalne modele, które sprawiają, że zimowa jazda staje się wyjątkowym przeżyciem. BMW Z4 M40i to nie tylko samochód – to prawdziwe dzieło sztuki, łączące elegancję z doskonałymi osiągami. Zimowa trasa w takim pojeździe może dostarczyć nie tylko komfortu i stylu, ale także niezapomnianej dawki emocji.

Kręte Trasy i Zimowe Destynacje

Kabriolety, takie jak BMW Z4 M40i, są doskonałe do odkrywania malowniczych zakątków i krętych tras w zimowe dni. Zimowe krajobrazy nabierają zupełnie nowego wymiaru, gdy obserwujesz je zza kierownicy sportowego kabrioletu. Ponadto, dzięki świetnym osiągom i precyzyjnej jeździe, kabriolety doskonale sprawdzają się na zimowych trasach.

Stylowy Wybór na Każdą Porę Roku

Zdecydowanie można stwierdzić, że wynajmowanie kabrioletu, zwłaszcza takiego jak BMW Z4 M40i, na zimę to stylowy wybór. To nie tylko możliwość pokonania dystansu, ale również sposób na podkreślenie własnego stylu i indywidualności, nawet w zimowe dni.

Cena, cena i jeszcze raz cena!

W okresie jesienno-zimowym możesz wynająć kabriolet w stawce 129zł netto za dzień co stanowi zaledwie 40% standardowej ceny oferowanej w sezonie letnim.
40% ceny za 100% osiągów! Poza „sezonem” liczba koni mechanicznych nie spada, a właściwości jezdne pozostają na niezmiennym poziomie!

Podsumowanie: Kabriolet na Zimę – Dlaczego Warto?

Otwarty samochód w zimie to nie tylko sposób na unikalne wrażenia z jazdy, ale również stworzenie własnego, zimowego rytuału. Wypożyczalnie aut sportowych z ofertą kabrioletów, w tym BMW Z4 M40i, zapewniają dostęp do unikalnych modeli, które sprawią, że nawet zimowe dni stają się wyjątkowe. Nie bój się przełamać konwencji – zima może być równie pasjonującym okresem dla miłośników kabrioletów co lato! Zimowa jazda kabrioletem? To zdecydowanie warto spróbować!